Systematyczna praca ruchowa to nie jedynie dobry sposób na utrzymanie w normie własnej wagi oraz wymiarów, lecz również na zwiększenie pełnej sprawności oraz uspokojenie stresów. To tłumaczy, czemu tak mnóstwo osób obojga płci decyduje się na stałe ćwiczenia na siłowni czyli w trakcie drugich zorganizowanych zajęć sportowych. Odwiecznie dużym zainteresowaniem pośród panów cieszy się boks. Jeszcze powszechniej natomiast także również reprezentantki płci pięknej wykazują zainteresowanie tymże treningiem.
Każdy, kto chce spróbować tego sportu, musi znać reguły, zrozumieć gamę ciosów oraz stworzyć swoją technikę ich zadawania. Jednak boks to nie jedynie praca dłoni, lecz przede wszystkim dobra praca nóg. Oraz to od niej rozpoczynają się treningi. Trzeba czasu, by się dobrze poruszać, rozpoznać kroki, wymianę ciosów, bloki, uniki, umieć wyprowadzać ciosy oraz znać istotną kolejność walki w parze. Właśnie po paru miesiącach rezultat jest widoczny. Do doskonałości jeszcze dużo brakuje.
Trening bokserski stale rozwija wszelkie części ciała, kształtuje postawę i formę, natomiast również pozwoli na stworzenie stabilności psychofizjologicznej. Wbrew pozorom tenże typ sportu nie doprowadza jedynie do powiększenia wielkich bicepsów. Podczas ćwiczeń angażowany jest pełny tułów, kończyny i mięśnie naramienne. Wyprowadzenie ciosu potrzebuje dużej pozycji nóg oraz odpowiedniej pozycji całego ciała. Wymusza również czynność mięśni: poprzecznych brzucha, obręczy górnej i naramiennych. Dzięki boksowi w niezwykle błyskawicznym tempie możesz pozbyć się niepotrzebnych kilogramów oraz cieszyć się ponadprzeciętną, zgrabną figurą i lepszą formą. Należałoby natomiast podkreślić, iż zalety boksu nie kończą się na korzyściach połączonych z własnym wyglądem – tego rodzaju treningi mogą niezwykle korzystnie wpłynąć również na własną psychikę. Doskonalenie zdolności bokserskich zapewnia nam większy komfort wewnętrzny oraz potęguje pewność siebie w sytuacji realnego niebezpieczeństwa. Dzięki zajęciom z boksu możemy także zmienić własną koncentrację i odnaleźć w sobie większe pokłady wytrwałości.
Boks to dobry „killer” dla kalorii. W okresie 45-minutowego treningu spalamy od 600 do 800 kcal (dla zestawienia w okresie pływania lub fitnessu spalasz 350-400 kcal). Mięśnie brzucha, ramiona, ud, pośladków są podczas boksu cały czas naprężone. Ćwiczysz z prostym sprzętem, butelkami z wodą, ciężarami oraz sprawnymi taśmami. Sesja kończy się napinaniem. Tracisz tłuszcz, rzeźbimy mięśnie, lecz nie nabieramy masy. Doskonały sport, aby mieć piękne ciało!
Dodatkowe informacje http://powerfighthouse.pl/boks-krakow-szkola/